8. Uluslararası Gizem Frit Seramik Yarışması Başvuruları 5 Ekim’de Başlıyor!

Sakarya Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Seramik ve Cam Bölümü’nde Gizem Frit A.Ş’nin desteği ile düzenlenen “Uluslararası Gizem Frit Seramik Yarışması”nın ilki 2010 yılında gerçekleştirilmiş ve 2012 yılında uluslararası bir yarışmaya dönüşmüştür.

Türkiye ve tüm dünya üniversitelerinin seramik, seramik ve cam bölümlerinde lisans ve lisansüstü düzeyinde eğitim gören öğrencileri desteklemek amacıyla düzenlenen yarışmanın seçici kurulu Türkiye’nin farklı üniversitelerinden ve yurtdışından akademisyenler, alanında uzman sanatçılar ve sektör temsilcilerinden oluşmaktadır.

Her yıl düzenlenen yarışma artistik ve endüstriyel seramik alanlarında gerçekleştirilmektedir. Yarışma bu yönüyle Türkiye’de gelişmekte olan seramik sanatı ve endüstrisine de katkı sağlamaktadır. Gelenekselleşen Gizem Frit Seramik Yarışması, aynı zamanda günümüzde önemi ve gerekliliği giderek artan Üniversite-Sanayi işbirliği için de güzel bir örnek oluşturmaktadır.

Yarışma kapsamında artistik ve endüstriyel alanlarda 2 başarı ödülü ve 6 mansiyon ödülü verilerek genç seramik sanatçıları desteklenmektedir. Ödül alan ve sergilemeye hak kazanan eserler Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Galerisinde düzenlenen sergide sanatseverlerle buluşmaktadır.

Başvuru Tarihi

05.10.2017 de başvurular başlayacak olup, 06.11.2017 ye kadar sürecektir.

Başarı Ödülleri

Artistik Başarı Ödülü : 5.000 TL

Endüstriyel Başarı Ödülü : 5.000 TL

Mansiyon Ödülleri

  1. Mansiyon 2.500 TL
  2. Mansiyon 2.500 TL
  3. Mansiyon 2.500 TL
  4. Mansiyon 2.500 TL
  5. Mansiyon 2.500 TL
  6. Mansiyon 2.500 TL

Yarışmaya katılmak için tıklayın : http://www.gizemfritseramikyarismasi.com/

Son olarak yarışmayla ilgili değil ama GizemFrit’e ait olan beğendiğim bir videoyu da paylaştım aşağıda.

Paylaşın!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*