Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi

Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi, sağlık sektörünün gelişmesine hizmet edecek teknoloji bazlı her türlü iş fikrini desteklemek için kurulmuş bir kuluçka merkezi olarak karşımıza çıkıyor,

İş fikirleniz;

* Hem bilimsel hem de sektörel bilgi birikimi,
* Dünya çapında benzeri olmayan networke erişim,
* Bilişimden biyoteknolojiye benzersiz bir altyapı,
* Sağlık ekosistemine uygun iş sistematiği,
ile desteklenecektir.

ÖN KULUÇKA

Başta Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi öğrencileri olmak üzere girişimcilerin düşünce, fikir ve projelerini gerçeğe dönüştürebilmeleri için öğrenme, uygulama ve iş planlama süreçlerini destekler. Bu program kapsamında girişimcilere, yeni iş fikri sahiplerine temel eğitimler verilerek, fikirlerini olgunlaştırmalarına destek vermek, üniversite genelinde ve sağlık ekosisteminde girişimcilik kültürünün olgunlaştırılmasına katkı sağlamak amaçlanmaktadır. Ön kuluçka programına alınan girişimcilerin eğitim ve seminerlere katılımı, kuluçka merkezi çalışmalarına katılımları zorunludur.

KULUÇKA

İş fikriniz; Program kapsamında fikirleri olgunlaşmış girişimcilere fikirlerini hayata geçirme sürecinde ihtiyaç duydukları noktalarda destek verilir. Programa Acıbadem Kuluçka Merkezinde Ön kuluçka aşamasını tamamlayan girişimciler, ya da kendileri bu aşamaya gelmiş girişimciler başvuru yapabilir. Program süresince kabul alan iş fikirlerine eğitim ve seminerler, ofis imkanları ve 1-1 özel koçluk ve danışmanlıklar sağlanır. Bu imkanların yanı sıra girişimciler Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi’nin özel sağlık altyapısına, araştırma laboratuvarlarına, akademisyenlerine erişim imkanı elde ederler.

HIZLANDIRICI

Programa fikirlerini hayata geçirmeye hazır hale getirmiş, ilk prototipini çıkarmış girişimciler başvurabilir. Acıbadem uzmanlarından ve Acıbadem grubunun benzersiz sağlık networkünden, ve imkanlarından yararlanma imkanı sunulur. Hızlandırıcı programına Kuluçka programından mezun olanların yanı sıra, dışarıdan başvuru yapmak da mümkündür. Hızlandırıcı programı sırasında girişimciler kuluçka programındaki tüm eğitim, seminer ve olanaklardan yararlanırlar.

Olanaklar;

* Ofis olanakları
* Acıbadem Üniversitesi akademisyenlerinin bilimsel desteği
* Biyoteknoloji alt yapısına erişim
* Prototipleme atölyesine erişim
* İş modeli kanvası, FMSH ve şirket kurulumu ile ilgili eğitimler ve yüz yüze danışmanlık imkanı
* Acıbadem Sağlık Grubu ve partner kuruluşlarından yönlendirme ve danışmanlık alma imkanı
* Potansiyel yatırımcı, müşteri ve iş ortaklarına erişim
* Başarılı girişimlere yatırım, altyapı, ayni katkı desteği

Takvim;

Son başvuru tarihi : 15 Eylül 2017
Başvuru sonuçlarının duyurulması : 22 Eylül 2017
Yüz yüze değerlendirme : 26 Eylül 2017
Kazanan ekiplerin ilan edilmesi : 29 Eylül 2017
Eğitimlerin başlaması : 2 Ekim 2017
Yatırım ağları ve görüşme : Ocak 2018
Proje sunumları : Ocak 2018

Başvurmak için tıklayınız : http://kulucka.acibadem.edu.tr/

Paylaşın!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*