Ev Hanımlarına Özel Kurabiye Satışları İçin Pazaryeri Platformu

HAMUR İŞLERİ TEK TIKLA KAPINIZDA

Kurabiyeri.com, bir dijital alışveriş platformudur. Gelişen teknoloji, insanların neredeyse her ihtiyaçlarını olabilecek en kısa sürede ve en kolay biçimde temin edebilmelerini gerekli kılmaktadır. Elbette gıda da bu ihtiyaçlar arasında önemli bir yer tutmakta. Son yıllarda özellikle ev yapımı kurabiye ve pastaların sosyal medya platformları üzerinde hızlı bir şekilde yayıldığını ve ticaretinin yapıldığını görmekteyiz. Ancak bu yöntem zaman zaman istenmeyen sonuçlar meydana getirmekte ve alıcı ile satıcı arasında güven problemi doğurabilmektedir. Tam da bu noktada Kurabiyeri.com , sektördeki “güven” açığını kapatarak, piyasaya hızlı bir giriş yapmış ve taraflar arasında aracılık görevini üstlenmiştir.

 EMEĞİNİZ BİZE EMANET

Bilindiği üzere Facebook ve Instagram gibi sosyal medya platformlarında satış yapan pasta ve kurabiye hesapları gözle görülür biçimde artış gösterdi. Ev ekonomisine katkı sağlama ihtiyacı ve sayıları gittikçe artan pastacılık kurslarının da bu artışa etkisi oldukça yüksektir. Emeğini başka insanlarla paylaşmak ve bundan gelir elde etmek herkesin hakkı olsa da, işyeri açacak imkanı bulunmayan insan sayısının da küçümsenmeyecek kadar çok olduğu ortada. Bu nedenle en kolay ve maliyetsiz yol olarak, sosyal medya hesapları tercih edilmektedir. Ancak sosyal medya hesapları ve iletişim bilgilerinin üçüncü kişilerle paylaşılması ciddi bir güvenlik sorununa yol açabilmekle birlikte, alışveriş esnasında ürünün teslim edilip paranın ödenmemesi, yada ödenen ücretin karşılığının alınamaması gibi iki tarafı da üzen olumsuzluklar meydana gelebilir. Bu nedenle Kurabiyeri.com, üyelerinin kişisel bilgilerini, değerli bir emanet olarak görüp büyük bir titizlikle saklı tutmakta ve ticari yıpranmaların önüne geçmektedir.

ÜCRETSİZ ÜYELİK, SINIRSIZ HİZMET

Kurabiyeri.com, pazar yeri mantığı ile çalışır. El emeği göz nuru kurabiye, pasta, börek ve diğer hamur işlerini sergilemek isteyen kullanıcılar, kendilerine bir kullanıcı hesabı oluşturarak hemen satış yapmaya başlayabilirler. Profil sayfalarında sergilemiş oldukları ürünler, alıcılar tarafından beğenilirse, sipariş verilir, ürün satışı tamamlanır ve ödeme gerçekleştirilir. Üyelik tamamen ücretsizdir. Alıcı poziyonundaki kullanıcılardan, satın aldıkları ürünün bedeli dışında ücret talep edilmezken, satıcı poziyonundaki kullanıcılardan yüzde 20 gibi makul bir hizmet bedeli kesilmektedir. Kullanıcılar tek bir üyelik hesabı ile hem satıcı hem de alıcı olabilirler. Yani hem kendi ürünlerini sergileyip, aynı zamanda başka satıcıların ürünlerinden beğendiklerini ücreti karşılığında satın alabilirler. Kullanıcılar satışını yapacakları ürüne tamamen kendileri karar vermektedir. Herhangi bir kısıtlama olmadan, site içeriğine uygun olduğu sürece her türlü ürün için başlık açılabilmektedir. Ürünlerin fiyatını da Kurabiyeri.com yönetimi değil, satıcının doğrudan kendisi belirlemektedir. İster tek bir adet, isterlerse tepsilerce ürünün satışını gerçekleştirebilirler.

ÖNCELİĞİMİZ GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, Kurabiyeri.com hizmet güvenliğini esas alarak çalışır. Benzer platformlardan farklı olarak, hem alıcı hem de satıcının alışveriş esnasında haklarını gözeterek, iki tarafın da mağduriyetinin önüne geçmek asıl amaçtır. Bu nedenle, alıcıların hizmet karşılığında ödemiş oldukları bedel Güvenli Havuz Hesabı’nda alışveriş tamamlanana kadar bekletilir. Alıcının talep ettiği hizmet eline ulaşana kadar satıcıya ödeme yapılmamaktadır. Satıcı herhangi bir nedenden dolayı hizmeti yerine getiremez, eksik sipariş teslimi yada hatalı iş yaparsa, ücret hiçbir kesinti yapılmaksızın alıcının hesabına geri aktarılır. Bu sebeple, havale, EFT ve benzer yöntemlerle ödeme kesinlikle kabul edilmemektedir. Sadece Kredi Kartı ve BKM Ekspress gibi güvenli ödeme yöntemleri tercih edilebilir. Böylelikle geri iade prosedürü sorunsuz işletilebilmektedir. Aynı şekilde satıcının hakları da sipariş süresince korunmuş olur. Bu sayede hizmet sattığı halde ödeme alamama gibi sorunların da önüne geçilmektedir. Satıcı, vermiş olduğu hizmet onaylandıktan sonraki ilk Çarşamba günü, o güne kadar biriken ödemelerini alabilmektedir.

Siz de evinizde yaptığınız kurabiyeleri satarak para kazanmak isterseniz Kurabiyeri.com sitesine üye olmanız ve kurabiyelerinizi siteye yüklemeniz yeterlidir,

Kurabiyeri.com sitesine üye olmak için tıklayınız.

Paylaşın!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*