Freelance Proje Yaptırmak İsteyenler İle Freelance Proje Uzmanlarını Buluşturan Platform

ONLİNE PROJELERİNİZİ OTURDUĞUNUZ YERDEN HALLEDİN

Günümüz dünyasında internet, insanların vazgeçilmezi konumundadır. Aklınıza gelebilecek hemen her şeyi internet üzerinden halledebilmeniz mümkündür. Giysi, ayakkabı, teknolojik alet, ev eşyaları, mobilya hatta yiyecek, içeçek ve aklınıza gelebilecek her türlü ihtiyacınızı internet üzerinden tek tıkla sipariş edebilir, ertesi gün siparişlerinizi evinizde görebilirsiniz. Üstelik internetin insan hayatını kolaylaştırma şekli sadece bunlarla kısıtlı değildir. Artık dijital dünyaya o kadar adapte olduk ki, oturduğunuz yerden kendi işinizi kurabilir, online olarak hayata geçirmek istediğiniz projelerinizi sadece internet üzerinden gerçekleştirip, yönetebilirsiniz. Hal böyle olunca online olarak yapılacak bir işi olan kişilerle, online ihtiyaçları karşılayacak yetkinliğe sahip kişileri bir araya getirebilecek platform ihtiyaçları da baş göstermeye başladı. Yani bir nevi aracı oluşumlar da diyebiliriz. Bu tarz web siteleri geçtiğimiz yıllarda dünya üzerinde hizmete girse de, ülkemizde hala yeterli sayıda ve güvenli oluşumlar maalesef mevcut değil. Bu alanda hizmet veren yeni ve güvenilir bir web sitesi olan FreelanceProje.com, ülkemizde bu ihtiyacı gidermek adına atılmış önemli bir adım olarak görülüyor.

Freelance, Türkçe’deki karşılığıyla serbest çalışan gibi bir anlama sahiptir. Daha çok belirli konularda, yeterli bir birikime sahip insanların, internet üzerinden, bir kuruma bağlı olmadan, bağımsız şekilde, kendisine verilen işleri yapan insanlara freelance çalışan denir. Freelance projenin anlamı da bu tanıma yakındır. Serbest şekilde ilerleyen proje gibi bir anlama sahiptir. Bu tip işler de, haliyle internet üzerinden yürütülür. Hem proje sahibi, hem de freelance çalışan internet üzerinden bir araya gelip, anlaşır ve bu anlaşmanın sonucunda işe başlanıp, teslimat işlemleri gerçekleşir. Bu tip çalışmaların tabi ki sakıncaları da mevcuttur. En büyük problem de güvendir. Güvenilir bir ortamda yapılmayan anlaşmalar daha sonra maddi ve manevi olarak ciddi zararlar ortaya çıkarabilir. Proje sahibinin projeyi yapması için tuttuğu çalışan ücreti aldığı halde projeyi yapmayabilir ya da yarıda bırakabilir. Aynı şekilde projeyi başarılı bir şekilde tamamlayan freelancer, proje sahibinden ücretini hiç almayabilir ya da eksik alabilir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak adına güvenilir bir platformda bu tarz işler için insanlarla tanışmak, anlaşma yapmak her zaman en sağlıklısı olacaktır.

FreelanceProje.com, tam da bu tarz güven problemlerini ortadan kaldırmak, internet üzerinden yapılacak işlerin sağlıklı bir biçimde ilerlemesini sağlamak için kurulmuştur. Site üzerinden yapılacak işlerde belirli aşamalar izlenir. Her iki tarafın da zarar uğramaması adına söz konusu olan projeyle ilgili varılan anlaşma sonucu, proje sahibi ücreti site üzerinden yatırır. Mevcut para proje tamamlanana kadar işi yapacak olan kimsenin hesabına aktarılmaz. Ancak proje başarıyla tamamlanıp, işverene sunulduğunda ve işveren onay verdiğinde para işi yapanın hesabına yatırılır. Aynı şekilde ödeme alınmadan da proje sahibi işi veremez. Bu sayede her iki taraf da olaylardan zarar görmeden ayrılır.

Freelance bir uzman mı arıyorsunuz ya da freelance olarak para kazanmak mı istiyorsunuz? O zaman sizi https://www.freelanceproje.com adresine bekliyoruz.

Paylaşın!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*