Geri Dönüştürülebilir Bir Dünya İçin : AcilHurda.com

Dünyamızın geleceği için özellikle uzun yıllardır üzerinde çalışılan, farklı farklı alanlarda faaliyete geçirilen geri dönüşüm projelerinin ne kadar önemli bir rol oynadığı herkes tarafından bilinmekte. Şahıslardan kurumlara hatta ülkelere kadar her kesimin birer geri dönüşüm çalışması bulunuyor. Kimimiz evlerimizde atıklarımızı ayırıyor, kimimiz bunun üzerine projeler inşa ediyor.

Özellikle bu tip projelere ülkelerinde çok sıkı destek verdiği bilinmekte. Çünkü geri dönüşümü olan her şey kişinin ya da kurumun bütçesine katkı yaptığı gibi ülkelerinde kar elde etmesinin yanı sıra daha az maliyet ile yeni ürünler oluşturularak dünyanın daha temiz bir yer olmasına da imkân tanıyor.

Bununla alakalı birçok farklı proje olmasına rağmen son zamanlarda en etkili girişi yapan acilhurda.com projesi oluyor. Bu proje dünyanın en azından gelecek nesiller için daha iyi bir yer olması amacıyla üzerinde oldukça düşünülmüş geniş çerçeveli bir oluşum olarak karşımıza çıkıyor.

Kişisel bazdan firmalara kadar farklı kesimlere farklı imkanlar sunan bu proje, özellikle geri dönüşüm aşamasına liderlik edebilecek özellikler taşımakta. Evlerinde hurda olan kişilerin bu hurdaları paraya çevirebilmesini sağlarken, aynı zaman da hurdacılık yapan kurum ya da kuruluşlarında daha ucuza nasıl hurda alabileceğinin cevabını veriyor.

Aynı zamanda kişiler ile hurdacıları bir arada toplayan ve etkileşimlerle hurdaların daha hızlı bir şekilde alınmasını sağlayan bu proje, bunun yanı sıra hiç hurda toplamayan ya da hiç hurdalarını değerlendirmeyen ve direk çöpe atarak heba eden insanlara farklı alternatifler sunuyor.

Projenin en güzel yanlarından biri ise evlerinde hurdası olanlara bunları değerlendirmek için bir fırsat tanıması. Yani evinizdeki hurdaları anında yorulmadan paraya çevirebilirsiniz. Bir yandan da hurdacılar için daha kolay ve daha ucuza hurda toplama alternatifini sunuyor. Her kesim için faydalı olan bu projenin özellikle dünyamızı daha güzel hale getireceğini bilmek bizlere ayrı bir mutluluk veriyor.

Murat Çelik tarafından kurulan acilhurda.com sitesine başarılar diliyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*