OnaYap.com ile 10 TL’ye Freelance İşler

FREELANCE ÇALIŞANLAR ONAYAP’TA BULUŞTU

Teknoloji ile paralel hızda büyüyen bilişim sektörü, bireylerin ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmeyi gerekli kılıyor. Bu noktadan hareket eden bir grup girişimci de, internet kullanıcılarının aradıkları pek çok hizmete tek noktada ve kendi bütçelerine uygun alternatifler aracılığı ile ulaşabilmelerini sağladı. Bir web sitesi hayal edin; bir satıcıdan tasarım hizmeti alırken, diğer satıcıdan kurabiye siparişi verebilir, bir başkasından yeni ve yaratıcı iş fikirleri edinebilirsiniz. Tüm bunları tek çatı altında toplayan OnaYap.com isimli web sitesi; kurulduğu günden bu yana giderek artan satıcı sayısı ile hem müşteri memnuniyetini, hem de yüzlerce insanın istihdamına katkı sağlamış oldu.

300’e Yakın Kategori, 700 Farklı Hizmet

OnaYap.com üzerinde şu an 288 kategoride satış yapılabilmekte. Bu kategorilerin altında ise internet kullanıcılarının tek platform üzerinden kolayca erişim sağlayabileceği yedi yüze yakın hizmet mevcut. Geniş bir yelpaze sunan OnaYap.com; bünyesinde gıdadan hediyelik eşyalara, el emeği ürünlerden yazı ve çeviri hizmetlerine, tasarımdan iş fikirlerine kadar pek çok türde hizmet, ürün ve fikir barındırıyor. Bu hizmetlere erişim ise sadece basit bir üyelik prosedürü ile gerçekleştirilebiliyor. Sisteme ücret ödemeden kayıt olan kullanıcılar, ister satış yapabilir, ister hizmet satın alabilirler.

Sıfır Risk, Sıfır Sorun

İnternet dünyasının parlayan yıldızı OnaYap.com, alıcı ve satıcı arasında kusursuz bir köprü görevi görmekte. Hizmet satın alırken, kredi kartı ve BKM Express gibi alternatiflerin kullanıldığı site, tamamen “sıfır risk” mantığına göre işliyor. Satıcılar ürün bedellerini tamamen kendileri belirlemektedirler. 10 Türk Lirası ve katları olacak şekilde belirlenen fiyatlardaki ürünlerden ihtiyaç duyduğunu satın alan müşteri, ödemesini yapar. Ancak bu ödeme, satıcıya anında ulaşmaz. OnaYap.com Havuz Hesabı’nda bekletilen ücret, ancak kullanıcı siparişi teslim alırsa satıcıya ulaştırılır. Elbette insan olan her kurumda olduğu gibi, OnaYap.com sitesinde de bazı sorunlarla karşılaşmak mümkün. Siparişler gecikebilir, alınan hizmet yetersiz görülebilir. Bu gibi durumlarda müşteri memnuniyeti her zaman ön plandadır. Herhangi bir sebepten dolayı sipariş iptal edilirse, ücret tutarı olduğu gibi alıcıya geri aktarılmaktadır.

Önce Güvenlik!

Güvenliğe yüksek derecede önemin gösterildiği platformda, kişisel veriler, kimlik bilgileri ve banka hesabı gibi detaylar hiçbir şekilde üçüncü kişilerle paylaşılmıyor. Ancak elbette bu konuda kullanıcılara da bazı görevler düşmekte. Öncelikle, kullanıcıların oluşturduğu ilanlar, editoryal denetimden geçmektedir. Bu ilanlarda ve profil açıklamalarında kişisel bilgilere yer verilmemesi  gerekmektedir. Alıcılar sipariş verdikleri andan itibaren, satıcılarla ilgili sipariş hakkında konuşabilmekte ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunabilmektedirler. Bu görüşmeler esnasında kişisel iletişim bilgisi paylaşan kullanıcıların üyelikleri iptal edilmektedir. Tabii ki bu noktada site yönetimi alıcılardan da aynı hassasiyeti bekliyor. Site üyeleri ile site dışında yapılan işlemlerden, site yönetimi yasal olarak sorumlu olmamakla birlikte, site dışına yönlendiren kullanıcıların da yönetime bildirilmesi büyük önem arz ediyor.

İstihdama ve Aile Bütçesine Katkı

OnaYap.com satıcıları, genellikle bireysel çalışanlardan oluşmaktadır. Her biri kendi alanında uzman olan bu freelance çalışan topluluğu, ülke ekonomisinin de temel taşlarından birini oluşturmaktadır. Ev hanımları, öğrenciler, ek gelire ihtiyaç duyan herkes, yetenekleri ölçüsünde kendi ilanlarını verip, satışlarını gerçekleştirmekteler. Şu ana kadar 160 bin liranın üzerinde satış eklenen platformda, bireylerin günlük kazançları tamamen kişisel performanslarına ve verdikleri hizmetin kalitesine bağlıdır. Yasal çerçevede hizmet veren OnaYap.com, satıcılarına her zaman süreçlerini yasal zeminde tutmalarını ve kazançlarının yükselmesi halinde en azından basit usül şahıs şirketi kurarak, kazançlarının vergi kaydının tutulmasını tavsiye etmektedir.

OnaYap.com sitesine üye olmak ve kazanmaya başlamak için tıklayın.

Paylaşın!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*