Otizmli Çocuklar ve Gençler İçin Eğitim Hizmeti

Otizm günümüz çocuklarında nadir olarak görülebilen bir problem olsa da onların iç dünyasını anlamak ve anlamlandırmak, daha sonra onları yetenekleri doğrultusunda yönlendirerek hayata bağlamak insani görevlerimizin en başında gelmektedir.

Aynı zamanda Otizmli çocukların eğitimlerinde devamlılık son derece önemlidir. Otizmli bireylerin eğitim süreçleri içerisinde ücretsiz olarak eğitim hizmeti sunan www.otsimo.com eğitimlerini uygulamalar üzerinden vermektedir. Otizmli bireylerin gelişimleri eğitime ara verilmesi durumunda olumsuz etkilenmekte ilerleme kaydedilememektedir. Uzman eğitmenler tarafından geliştirilen uygulamada otizmli bireyin öğrenme gücü ve zihinsel faaliyetleri aktif tutulmaya çalışılmaktadır. Tablet ve telefonlardan kolaylıkla indirerek giriş sağlayabileceğiniz bu uygulamaları dilediğiniz her yerde kolaylıkla kullanmanız mümkündür.

Otismo İle Otizmli Çocuklar Artık Yalnız Değil

Otsimo Çocuk ve Otsimo Aile olmak üzere 2 farklı uygulama şeklinde hizmet veren oluşum,Otsimo Çocuk uygulamasında Otizmli çocukların yaş ve zeka düzeylerine göre eğitici oyunlara yer vermektedir.

Oyunlar kullanıcının ilerleme kaydetmesi ve oyundaki başarısına göre seviye atlamaktadır. Oyunlar hazırlanırken ABA olarak isimlendirilen sistem yani Uygulamalı davranış bilimleri araştırmaları temel alınmış bu sistem ışığında otizmli çocuklara uygun olarak oyunlar geliştirilmiştir.Otsimo çocuk uygulaması ile bilimsel verilerin ve araştırmaların ışığında hazırlanmış oyunlar, zekâ ve beceri geliştirici uygulamalar sayesinde çocuğunuzun eğitimine günün her anı devam edebilirsiniz.

Otsimo Aile Uygulaması otizmli bireyler ile birlikte yaşayan yetişkinler için geliştirilmiş bir uygulamadır. OtsimoAile uygulaması ile bireyler Otsimo çocuk uygulamasını takip edebilirler, çocuklarını kontrol altında tutabilirler. Otsimo çocuk uygulamasında oyun oynamış çocukların istatiksel olarak ilerlemesini Otsimo aile uygulaması ile takip edebilirsiniz.

Bu uygulamaların her ikisi de ücretsiz olup, Otsimo uygulamaları yapay zekâsı sistemi ile her oyun sırasında çocuğunuzun kaydetmiş olduğu ilerlemeyi saptamaktadır. Aynı zamanda Site üzerinden Premium canlı destek kanalını kullanarak soru ve görüşlerini Otismo’ya iletebilirsiniz.

Zafer Elcik tarafından geliştirilen Otsimo uygulaması bir çok başarıya da imza atmıştır,

  • Dijital Melek Yatırımcılık platformunda 50.000 TL lik Dijital Pazarlama Yatırımı,
  • Arıkovanı platformunda 101.266 TL,
  • ve daha bir çok etkinlikte kendini göstermiştir.

Zafer Bey’i yapmış olduğu bu girişiminden dolayı kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Paylaşın!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*