Otobüs veya Minibüs Kiralayan Girişim : OtobusBankasi.com

Türkiye’de Turizm Taşımacılığında Bir İlk: Otobüs Bankası

Türkiye, turizm açısından dünyanın en önemli bölgelerini barındırmaktadır. Gerek yerli, gerek yabancı turistlerin, ülkemizin farklı noktalarına sık sık seyahat ettiği, buralarda konakladığı bilinen bir gerçek. Bu seyahatler de kimi zaman şahıs araçlarıyla, kimi zaman tur otobüsleri veya otobüs firmalarının otobüsleriyle, kimi zaman da özel olarak kiralanan minibüs, midibüs ya da otobüslerle gerçekleştirilir. İlk iki seçenekle seyahat etmek en kolayı olsa da, toplu olarak gerçekleştirilecek seyahatlerde uygun bir araç kiralayarak seyahati gerçekleştirmek, seyahat edecek insanların zamandan ve paradan tasarruf etmesini sağlar. Bunun yanı sıra konfor açısından da istenilen şekilde bir araç kiralama imkanı mevcut olur.

Bu seçenekle bir turizm etkinliği gerçekleştirmek avantajlı olarak görülse de, bazen kolay sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Araç kiralamak başlı başına bir zorluktur, turizm için minibüs, midibüs ya da otobüs kiralamaksa daha büyük zorluklar demektir. Bu işi yapan her firmaya tam anlamıyla güven oluşmayacağı gibi, paranızın güvensiz kişiler tarafından gasp edilmesi de olasıdır. Karşılaşılabilecek diğer bir sorun da aracı kiraladıktan sonra teslimat gerçekleşirken, sizden araçla ilgili saçma sorunlar yaratılarak ekstra ücret istenmesidir. Bu yüzden turizm etkinliğiniz için büyük bir araç kiralarken mutlaka güvenilir bir kuruma başvurmalısınız. Türkiye’de bu alanda güvenilir ve hızlı işlem yapan bir web sitesi mevcuttur. Otobüs bankası isimli web sitesinden turizm araçlarınızı istediğiniz gibi kiralayabilir, sorunsuz şekilde seyahatlerinizi gerçekleştirdikten sonra peşin olarak ödediğiniz kiradaki aracı hiçbir problem olmadan teslim edebilirsiniz.

Otobusbankasi.com üzerinden hizmet alabileceğiniz şirket, size turizm anlamına oldukça kaliteli bir hizmet sağlıyor. Siteden aldığınız hizmet sayesinde gerçekleştirmek istediğiniz seyahatler için en uygun aracı seçtikten sonra işlemlere devam edebilirsiniz. Aynı zamanda sahip olduğunuz araçları da Otobüs Bankası aracılığıyla güvenle kiralayabilir, gelirlerinizi arttırabilirsiniz. Güvenilir ve hızlı bir şekilde işlem yapan sitede sistem şu şekilde işliyor;

• İlk olarak otobüs sahibi firma ya da şahıs sisteme kaydoluyor. Aynı durum turizm seyahatleri için araç kiralamak isteyen kişi için de geçerli.
• Sonraki adımda seyahatin nereden nereye yapılacağı ve seyahat tarihleri sisteme giriliyor. Bu girdi sistem tarafından talep olarak diğer üyelerin ekranına yansıtılıyor.
• Otobüs sahibi kişi ya da firmalar uygun talepleri görerek, talebe cevap veriyor. Bu aşama en hızlı şekilde gerçekleşiyor ve iki taraf da zaman kaybetmeden işlerini halledebiliyor. Verilen cevapta hizmet karşılığında alınacak ücret de belirtiliyor.
• Son olarak müşteri uygun bulduğu bir teklifi onaylayıp, işlemleri tamamladıktan sonra ödeme yapıyor. Ödemeler kredi kartı ya da nakit olarak farklı alternatiflerle gerçekleşebiliyor.

Tüm bu basit işlemlerden sonra sahip olduğunuz aracı istediğiniz gibi, istediğiniz ücretle kiralayabilir ya da istediğiniz özelliklerde bütçenize en uygun aracı kiralayabilirsiniz. Otobüs bankası Türkiye’nin ihtiyacı olan bir sektörde başarılı bir hizmet vermektedir.

Adnan Değirmenci tarafından kurulan Otobusbankasi.com sitesinin aynı zamanda bir İTÜ Çekirdek girişimi olduğunu da belirtelim,

Adnan Bey’i bu girişiminden dolayı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Paylaşın!

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*