Tarımda İstihdam İçin Yeni Bir Oluşum

Ülkemizde her yıl on binlerce kişi köylerinde geçinemedikleri için büyükşehirlere göç etmektedir. Buda ekip biçme faaliyetlerinin minimum seviyelere inmesi, buna bağlı olarak bu tip tarımsal ürünlerin dışarıdan ithal edilmesi anlamına geliyor. Oysa, Türkiye’nin temelleri tarım ekonomisi üzerine atılmış, yıllarca tarımı geliştirmek, devam ettirmek için politikalar geliştirilmiş ve uygulanmaya çalışılmıştır. Ancak maalesef bu politikaların çok da başarılı olmadığı görülmektedir.

Tarım üretiminin her geçen gün biraz daha gerilediği ülkemizde tarlamvar.com adlı oluşum tarımsal kalkınma ve istihdamı sağlamaya çalışmakta, ağaç yetiştiricilerini desteklemektedir.

Site üzerinden satın alabileceğiniz ağaçları tarımsal verimliliği yüksek alanlar satın alarak yahut kiralayarak ekiyor, üretim halkasının ilk adımını gerçekleştiriliyor.Ağaç seçiminde üretmek istenilen meyvenin üretim koşullarını ve arazi verimliliğini göz önünde bulunduruluyor, üretim yapacağımız bölgede çiftçiler istihdam ediliyor.

Dünyada yeşeren ve meyve veren bir ağacınız olsun istiyorsanız sitemiz üzerinden satın alacağınız ağaçlar ile sizde ülke ekonomimize ve tarımsal üretime destek olabilirsiniz.

Yeşeren ve kalkınan bir Türkiye için var gücüyle çalışan Tarlamvar.com, üretim yaptığıürünlerin kalitesi konusunda çok titiz davranmaktadır. Aynı zamanda Verimi yüksek, genetik müdahalede bulunulmamış yerli bitki ırklarımızla üretim yapılmaya çalışılmaktadır. Ağaç yetiştirme döngüsüne satın almış olduğunuz bir ağaç ile katılabilir sizde bir meyve ağacına sahip olabilirsiniz.

Ayrıca bu site üzerinden ağaç bağışında bulunabilir, sevdiklerinize ağaç hediye edebilirsiniz. Bilinçli tarım uygulamaları ile ülke ekonomimize destek olan tarlamvar.com, çiftçilerimize destek oluyor. Aynı zamanda sizleri tarımsal üretim halkasının içerisinde dahil ediyor, kendi ağaçlarınızın meyvelerini sizlere ikram ediyor.

Ceviz, Mandalina ve Nektarin ağaçlarından satın almak için tarlamvar.com’u ziyaret edebilir, iletişime geçebilirsiniz. Kurulan bu sisteme dilerseniz çiftçi olarak dilerseniz araziniz üzerinde üretimim yapmamızı sağlayarak destek olabilirsiniz. Üreten bir Türkiye için tarlamvar.com ailesine katılmak için web sitesinde yer almakta olan iletişim adresinden ulaşabilirsiniz.

Ata Cengiz ve İsmail Akçakoyun tarafından TarlamVar.com ekibine başarılar diliyoruz.

Paylaşın!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*