Getir, N11’in Tüm Hisselerini Satın Aldı

Genel By Haz 02, 2023 No Comments

Getir kurucusu Nazım Salur, pazaryeri modeli olan online alışveriş sitesi n11.com’un kalan tüm hisselerini satın aldıklarını Twitter hesabından duyurdu.

Takip edenlerin bileceği üzere, son 4 yıl içinde 2 önemli pazaryeri olan Gittigidiyor.com ve Sanalpazar.com siteleri kapanmıştı.

Özellikle Gittigidiyor.com sitesinin hem yıllardır Türkiye’nin en iyi ve en eski alt yapılarından olmasına rağmen, hem de arkasında EBAY gibi güçlü bir yatırımcı olmasına rağmen operasyonlarını sürdüremedi ve geçen sene 2022 yılında tamamen kapandı.

N11 hakkında da benzer senaryolar düşünülürken yine geçen sene 2022 Ocak ayı içerisinde Getir, N11’in %33 ünü satın alarak ortak olmuştu, böylece N11’e nefes aldırabilmişti,

Bugün geldiğimiz noktada ise Getir, N11’in kalan hisselerini de satın alarak, N11.com pazaryerinin tamamına sahip olarak %100 hissedar konumuna gelmiş oldu.

Nazım Salur’un, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada;
“Getir olarak geçen yıl üçte bir hissesini alarak ortak olduğumuz n11.com’un diğer hisselerini de aldık. n11.com’u kurup büyüten ortaklarımız Doğuş Grubu ve SK Holdings’e bugüne kadar yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Yeni bir n11.com yakında.”
ifadelerini kullandı.

Türkiye’de Trendyol ve Hepsiburada pazaryeri siteleri en çok talep gören alışveriş siteleridir,

Yapılan bir çok ankette N11, bu iki siteden sonra gelmektedir, hatta bu anketlere Amazon Türkiye’yi de dahil ettiğimizde N11 dördüncü sıralamaya gerilemektedir, zaten sonraki sıralamalarda da Pttavm ve Çiçeksepeti siteleri gelmektedir,

Getir ve N11 tarafında bu satın alma ile birlikte ne kadarlık bir değerleme yapıldığı ve ne kadar ödeme yapıldığı veya bu ödemenin ne şekilde olduğu hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Bakalım, bundan sonra N11 tarafında nasıl gelişmeler olacak, Getir’in neden N11’in kalan hisselerini satın alma kararı verdiğini zamanla öğrenmiş olacağız.

Author

No Comments

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir